Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina zamířila zpátky do studia koncem roku 2002, aby nahrála následovníká alba Hybrid Theory. Jméno alba bylo drženo v tajnosti až do prosince, kdy bylo odhaleno, že se bude jmenovat po Meteoře, několika obrovských skalních formacích v řecku, o kterých se dozvěděli při prohlížení cestovatelského magazínu. "Je to opravdu hodně duchovní, mytické místo," řekl Delson, "Jen pohled na ty fotky byl pro nás inspirující, cítili jsme jak je to impozantní. Myslím, že někteří lidi, kteří ty obrázky neviděli, když uslyšeli jméno Meteora, souhlasili s energií toho jména. Myslíme si, že skvěle sedělo k duši, kterou jsme chtěli nahrávce vtisknout.." První singl alba, "Somewhere I Belong", vyšel v únoru roku 2003. 25. března 2003, byla vydána Meteora a debutovala jako číslo jedna v hudební tabulce - Billboard po prodání 810,000 kopií v prvním víkendu.

Po vydání alba se kapela přidala k Projekt Revolution tour s Blindside, Mudvayne a Xzibitem. Koncem tour byl vydán další singl "Faint". Po PR02, se skupina přidala k Metallice na jejich Summer Sanitarium Tour 2003 s Limp Bizkit, Deftones a opět s Mudvayne.
Krátce po skončení Sanitarium tour skupina vydala další singl "Numb". Video k singlu nahrávali v Praze v České Republice. Součastně natáčela skupina i video k "From the Inside". Kupodivu video pro "From the Inside" bylo natočeno před videem k "Numb". Bennington totiž před natočením videa pro "Numb" onemocněl před tím než bylo dokončeno, takže zbytek musel být natočen v kostele v Los Angeles.

18.listopadu 2003 vydali Linkin Park zbrusu nové živé DVD/CD pojmenované Live in Texas. Materiál byl natočen během Sanitarium tour v Dallasu a Houstonu v Texasu. DVD bylo unikátem v tom, že kombinovalo dvě živé show dohromady; byla použita video stopa z obou, show stejně jako audio z obou show, ale byli přestříhány tak aby seděli dohromady. Kvůli tomu, si kapela musela vzít stejné oblečení na obě po sobě následující vystoupení. Pokud se pozorně podíváte, v jednom záběru na začátku videa má Bennington promáčená záda potem, ale později jsou jeho záda zase suchá. DVD obsahuje sedmnáct songů a CD pak dvanáct.


V listopadu, byla spuštěna třetí verze LPU. CD z balíčku obsahovalo pět tracků, které byli vystřiženy z DVD Live in Texas pro CD. Tohle moc nesedělo členům fan klubu, prtože předpokládali, že kspela na CD umístí nějáké rare songy (stejně jako v 2.0) místo živých tracků.
Koncem roku 2003, vystupovala kapela na jejím druhém koncertu KROQ Almost Acoustic Christmas. Při svém nástupu druhou noc zahráli 17ti songový set. Na konci setu Linkin Park, zahráli jako vždy "One Step Closer" a tentokrát se k nim na pódiu připojil frontman skupiny P.O.D., Sonny Sandoval.
Začátkem roku 2004, se kapela vydala na svou "Meteora World Tour" s P.O.D., Hoobastankem a Story of the Year. Kapela potvrdila, že to byla posledí etapa jejich celosvětového tour, na kterém byla skupina od doby co vyšla Meteora.
Během tour, bylo mezinárodně vydáno video k "From the Inside". Po "Meteora World Tour", skupina začala pracovat na jejich doposud nejambicióznějším hudebním videu. Video, které mělo být ke skladbě "Breaking the Habit", je vytvořené japonským stylem animace od stejného studia, které vytvořlo animované scény v Kill Bill, Production I.G., klip režíroval Kazuto Nakazawa a Hahn. Video ukazuje Benningtonovu duši cestující skrz staré byty výškové budovy, navštěvuje různé lidi bojující se svými zvyky, které se snaží změnit. Některé ze zvyků jsou drogová a sexuální závislost. Ještě před vydáním singlu "Breaking the Habit", byla vypuštěna jako čistě rádiový singl skladba "Lying From You".

 

Linkin Park se pak přidali již do své třetí Projekt Revolution tour. Ukázalo se, že jde o nejambicióznější tour skupiny, protože obsahovala dvě jeviště a něco čemu skupina říkala Revolution Village. Tour byla velice podobná Ozzfestu a Vans Warped Tour. Hlavní program obsahoval Linkin Park, KoRn, Snoop Dogga, The Used a Less Than Jake zatímco doprovodný program zajišťovali Ghostface, Funeral for a Friend, M.O.P., downset, No Warning, instruction a Autopilot Off. DJ Z-Trip také cestoval s tour, jako "mezi-setová" zábava. V Revolution Village byla také spousta různé zábavy, včetně kiosků s videohrami, miniaturními skate parky a mnoha dalšími atrakcemi. PR 2004 byl nejvyprodanější tour toho roku.

Na konci roku 2004, Linkin Park oznámili, že budou na žádost MTV spolupracovatObrazek s rapperem Jay-Z-em. Collision Course, bylo vydáno 30. listopadu. Obsahovalo mixy sedmi songů Linkin Park a šest songů Jaye-Z. První singl, "Numb/Encore", se dostal na první místo v žebříčku a zůstal v něm dalších šest měsíců, až nakonec vyhrál Grammy. Samotné album pak debutovalo v žebříčku na prvním místě.
Čtvrtá edice LPU byla spuštěna také v listopadu. CD zasílané v balíčcích obsahovalo dva nové songy; prvním byla instrumentálka "Sold My Soul to Yo Mama" od Mr. Hahna, a další song nesl název "Standing in the Middle", na kterém se podílel Motion Man. "Standing in the Middle" bylo původně nahráno v roce 2001 jako "rozcvička" pro song z Reanimation. Motion Man nakonec ještě s Kutmasta Kurtem dělali předělávku "In the Endu", "Enth E ND".

 

Náhledy fotografií ze složky Linkin park